Rajzpályázat

A topolyai napok alkalmával a Komgrád közvállalat „A kutya a barátom” című rajzpályázatot hirdetett, azzal a szándékkal, hogy felhívja a figyelmet a kutyák egyre gyakoribb elhanyagolásának témájára. Szemtanúi vagyunk a felelőtlen gazdik viselkedésének és gyakran előfordul, hogy a kutyák az utcára kerülnek és a gazdi nem keresik őket. Az ilyen kutyák az ideiglenes menhelyen kötnek ki, és örökbefogadásra várnak. Annak érdekében, hogy a felhívjuk a figyelmet erre a problémára, úgy gondoltuk, hogy egy ilyen kedves témájú rajzpályázat növelheti a kutyák iránti empátiát, és így egy kis lépést teszünk a háziállatokkal szembeni felelősségteljes viselkedés fontosságának tudatosítása felé.
Nagyon elégedettek vagyunk a beérkezett pályamunkákkal és a részvétellel is ezen a versenyen, amely ma ért véget. Az eredményeket október 15-én hirdetjük ki. 119 pályamű érkezett, három kategóriában: óvodáskorúak, első és második osztályosok, valamint harmadik és negyedik osztályosok kategóriájában. Már most látjuk, hogy a zsűrinek nehéz dolga lesz, de örülünk, hogy a legfiatalabb polgártársaink nagyon ragaszkodnak kutyáikhoz, amit a gyönyörű alkotások is igazolnak.
Köszönjük szépen minden oktatási intézménynek a támogatást, és a gyerekeknek, hogy csodálatos rajzokkal örömet szereztek nekünk, amelyekkel majd a irodáink falát fogjuk díszíteni. Külön köszönet a Robinia üzletnek, a támogatásért.