U Bačkoj Topoli se putem gradske vodovodne mreže snabdeva oko 7000 domaćinstava.
Sirova voda se prerađuje, odnosno iz nje uklanjaju štetni sastojci – gvožđe, amonijak i arsen. Na taj način njen kvalitet udovoljava ne samo domaćim, nego i evropskim, odnosno svetskim standardima. Povremeno se radi i preventivna dezinfekcija hlorom, kojom se postiže dobra mikrobiološka ispravnost. Najveće izvorište za grad je centralni vodozahvat.
Što se tiče hemijskih parametara, voda je dobrog kvaliteta. Ukoliko se, što je i neminovno da se povremeno pojavljuje neka organoleptička promena, znači talog, žuto obojenje, onda se rade preventivna ispiranja vodovodne mreže na hidrantima i na taj način se kvalitet vode drži u dobrom stanju.
U kontinuitetu se u toku godine na teritoriji grada vrši zamena dotrajalih vodomera, kao i priključivanje građana na novu vodovodnu mrežu.
Efikasnost i brzina predstavljaju osnovnu težnju održavanja vododovodne mreže, da se prekidi u snabdevanju potrošača vodom svedu na najmanju meru. Zbog toga je organizovano stalno dežurstvo interventne ekipe, koja od momenta prijave kvara službi na telefon 712-510 i na 064/854 22 43 samo u roku od nekoliko minuta izlazi na teren i sanira kvar u bilo koje doba dana tokom cele godine.
Fekalna kanalizacija, odnosno mere koje obezbeđuju organizovano i sistematsko neposredno i brzo sakupljanje i transportovanje otpadnih voda iz naselja je delatnost koja zahteva veliku stručnost i opreznost, s obzirom da je reč o materiji koja je štetna po životnu sredinu. Domaćinstva do kojih još nije stigla kanalizaciona mreža, otpadne vode uglavnom odlažu u septičke jame standardnih zapremina, koje iznose do šest kubnih metara.